Poznaj nas!

Jesteśmy największym producentem domów gotowych w Polsce, przez ponad 25 lat działalności zbudowaliśmy ponad 17 000 domów. Aktualnie zatrudniamy ponad 2300 pracowników w swojej siedzibie w Bielsku Podlaskim, w biurze w Białymstoku oraz w przedstawicielstwach w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Austrii. W 2017 roku firma zadebiutowała w rankingu 500 największych firm w Polsce według dziennika Rzeczpospolita, a także otrzymała m.in. tytuł Orła Eksportu Województwa Podlaskiego.

W związku z intensywnym rozwojem Danwood w 2016 r. zbudowaliśmy nową halę produkcyjną – dzięki niej nasze możliwości produkcyjne wzrosły do 1,4 tys. domów rocznie, a zatrudnienie w firmie znalazło kolejne 120 osób. Zainwestowaliśmy także w zakup kompleksu budynków w Białymstoku, w których na łącznej powierzchni przekraczającej 8 tys. mkw. ulokowaliśmy nasze nowe biuro techniczne.

W lutym 2019 r. kupiliśmy halę produkcyjną wcześniej należącą do firmy Nordhus, zlokalizowaną w Bielsku Podlaskim przy ulicy Kleszczelowskiej na działce wielkości 3,5 ha. Nowa hala wraz z częścią socjalno-biurową oraz magazynową o łącznej powierzchni 10,5 tys. m kw pozwoliła na uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej domów Danwood. Dzięki nowej hali możliwości produkcyjne spółki wzrosły aż do 2,5 tys. domów rocznie.

Robotnicy pracujący na budowie

Jak pracujemy?

Dla firmy Danwood największą wartością są pracujący w niej ludzie, dlatego pomagamy im w rozwoju zawodowym, dajemy możliwość wyboru miejsca pracy i stwarzamy warunki do zdobywania niezbędnej wiedzy. Dzięki systemowi szkoleń nasi pracownicy są doskonale przygotowani do pracy zarówno na zagranicznych budowach, jak i w Zakładzie Produkcji Domów. Ta wszechstronność pozwala im na decydowanie o miejscu pracy, w zależności od ich potrzeb i sytuacji rodzinnej. Jako nowoczesna firma budowlana dajemy naszym pracownikom możliwości stałego podnoszenia kwalifikacji, dlatego uruchomiliśmy Centrum Szkoleniowe w Białymstoku. Realizowane są tam m.in. szkolenia nowozatrudnionych pracowników, cykliczne szkolenia pracowników budów oraz spotkania szkoleniowe z kierownikami budów dotyczące metod wykonywania prac standardowych i nowych rozwiązań wdrażanych przez firmę.

W Danwood od lat stawiamy na kształcenie młodzieży i dlatego współpracujemy z Zespołem Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim, Zespołem Szkół Zawodowych w Hajnówce oraz Zespołem Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku. Dzięki tej współpracy młodzi ludzie z klas budowlanych mogą uczyć się zawodu, w którym na pewno znajdą pracę w naszej firmie. We współpracy z Politechniką Białostocką w 2015 roku, uruchomiliśmy także pierwsze Menedżerskie Studia Podyplomowe dla Inżynierów Budownictwa i w całości je sfinansowaliśmy. Za nami już IV edycja studiów – obecnie pracuje z nami już kilkudziesięciu absolwentów studiów podyplomowych Danwood.

Nasi pracownicy o nas

/